Kozubová, Filipka

Přidáno 25. února 2009, 7:51
Datum: 21. února 2009

Tentokrát jsme se s Péťou vydali na výlet z Bocanovic na Kozubovou (v Beskydech) a pak dál někam podle času.

Nakonec bylo tolik sněhu, že hned za Bocanovicema jsme to vzdali. Při brodění se sněhem přes pole, místama až do půli stehen, jsem se nechal přesvědčit, že se radši vrátíme a zajedeme radši na Filipku. "Tam je to procházka pro důchodce, tam to bude vyšlapané."

Vzali jsme to pěšky do Jablunkova, přes Návsí a pak hurá na Filipku. Pěkně po žlutý.. Upravená cesta se začla zužovat až u jednoho baráku prostě úprava zmizela.. Péťa se uchlácholila, že dál vede sněhem ještě vyšlapana pěšinka.. ale ta po pár metrech skončila..

Tentokrát jsme to tak lehce nevzdali a razili si cestu sněhem dál. V tom lese bylo ještě víc sněhu, než na poli u Bacanovic :) Místama až po pás. Řikal jsem si, jestli se z toho ještě vůbec vyhrabem :) Nakonec jsme se dostali na nějakou silnici. "To na Filipku nevede, vracíme se." Slepě jsem věřil a otočili jsme to. I když jak se zdá, silnice na Filipku vážně vedla.. Jen turistická žlutá vedla lesem.. :)

Z toho plyne, že jsme nedorazili ani k jednomu z cílů. Ale za to brodění ve sněhu to stálo. Paráda.. ale příště by to chtělo alespoň návleky .-)

Poprvé jsem se pokusil taky "vylepšit" fotky v GIMPu (Photoshop nativně neběhá, tak proto GIMP :-) ). Některý jsou lepší, hlavně barevně, ale zase u většiny to potom víc šumí, nebo jak se tomu říká. Jen jedna z;stala bez jediné úpravy :) Ale zázraky s tim neumím, pro mne bude snad leda ta sytost barev, jinak na ten zbytek nemam čich .-)

Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.