Bystrá (Západní Tatry)

Přidáno 16. července 2013, 18:35
Datum: 22. - 24. září 2012

Měl to být přechod Západních Tater od východu na západ se spaním v útulnách. Po výstupu na Bystrou, jsme ale plán začali upravovat a v Kolibě pod Klinom už bylo úplně jasný, že končíme :)

Nočním vlakem vyrážíme z Plzně do Liptovského Mikuláše. Ráno potom busem směrem na Tri studničky. Vystupujeme na zastávce Hrdovo. Dál už pěšky po žluté nahoru na Bystrou. Před pár dni tady sněžilo a výstup je náročnější, na Bystré je krásný rozhled a výhled. Ale i tak jsme zničeni. Scházíme dolů do koliby pod Klinom nejdříve po modré a pak po zelené. Jsme strhaní z toho sněhu a domlouváme se, že dál přechod nepůjdeme. Nevíme, jaký spoj nás zítra dole čeká, tak se rozhodujeme sejít po žluté a pak modré úplně dolů do Račkové a tam v kempu přespat do rána. Přicházíme za tmy a nemůžeme se doklepat nikoho v kempu. Stan samozřejmě nemáme. V kempu je jediný pár s karavanem. Doporučují nám tel. č. na provozovatele. Naštěstí se dovoláme a někdo nás prý přijede ubytovat. Super :) Posedíme s jedinými návštěvníky kempu u jejich ohně, než přijede provozovatelka. Ubytuje nás v příjemném pokoji a jdeme na kutě.

Ráno nás pár s karavanem bere do Žiliny, mají tudy cestu domů. No a my vlastně taky, ale vlakem :)

To, že je to přechod náročný tím, že se musí nahoru a dolů pořád jsme samozřejmě věděli, ale holt ten sníh je prevít, i když to z fotek není asi vůbec patrné, šlo se v něm dost naprd a časově bysme to za světla nejspíš nedošli do útulen. Snad jindy ,-)

Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.