Fotovíkend ve Vysokých Tatrách

Přidáno 7. srpna 2014, 17:19
Datum: Duben 2014

Zima kvůli práci moc nepřála fotovýletu, takže jsme se nakonec konečně sešli až začátkem dubna. Na východy a západy slunka v dolinách jsme mohli zapomenout, ale co kdyby... ;-)

Ve čtvrtek po rachotě vyrazit do Ostravy za Martinem a v pátek po ránu s Honzou do Starého Smokovce, pak už lanovkou na Hrebienok a dál po zelené na Téryho chatu. Nějaký pivko a nepříliš úspěšný vstup do karetní hry Tisíc :) V noci pěkně vylezli hvězdy, ale nedaří se mi je pořádně vyfotit :(

Ráno mlhavo, zkoušíme fotit, ale kopce nejsou moc nasvícený. Po snídani po žluté přes Priečné sedlo ke Zbojnické chatě. Dlouho jsme sice váhali, zda to nevzít zpět dolů a od Rainerovi chaty na Zbojnickou po modré, ale stálo to zato. Mačky jsme vytahovat nemuseli. Za Priečnym sedlem sváča, parádní výhled, klídek, pohoda :) Sníh sice už vcelku polevoval, ale dalo se to. Na Zbojnické hafo lidí, spaní v restauraci na matracích. V deset večer restaurace vypuštěna a příprava na spaní.

Myslím, že v sedm budíček, restaurace se zase připravovala na snídaně, takže vcelku tvrdý režim, ale má to cosi do sebe :) U Zbojnické potkáváme pár kamzíků, počasí vcelku fajn, takže paráda. Pak už jen dolů k autu a "hurá" domů...

Nakonec se sice zázrak nestal, sluneční kalkulačka nelhala a počasí po ránu ani navečer nebylo nijak oslňující. Ale byl jsem zase po dlouhý době ve Vysokých Tatrách ;-)

Cesta z Hrebienku
Noc na Téryho chatě
Noc na Téryho chatě
Noc na Téryho chatě
Východ slunce u Téryho chaty
Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.