Rakousko 2015

Přidáno 8. března 2016, 11:15
Datum: 1. - 4. května 2015

Jeden květnový prodloužený víkend v Rakousku v okolí jezera Traunsee ne tak daleko od Salzburgu.

1. den: S Kájou a Kájou vyrážíme přes Budějce, kde se zavěsíme za Vencu a frčíme do Lince. Tady nabíráme Agnes a trochu okukujem Linec... Pak už jen koupit dálniční známku a po A1 svištíme směr Slazburg. Na 216km sjíždíme na Gmunden a dále na Ebensee, kde máme rezervaci v penzionu... Cestou se ještě stavíme u břehu jezera Traunsee. Trochu mží, snad se to vybere...

2. den: Výlet do Hallstattu. Když už ho okopírovali i číňani, tak ho prostě musíme vidět :-) Parkujem na jednom z placených parkovišť a vyrážíme do města. Občas mží, ale dá se to. Městečko vypadá fajn, jen ty mraky lidí všude :) Nejsem takovej fajnšmekr, ale nepřišlo mi nějak exkluzivní. Baráky fajn, ale abych dělal jejich kopii kdesi na druhym konci světa? Nakonec jedeme lanovkou na vyhlídku a s Peťou vyrážíme na exkurzi do solného dolu. Mají tu zajímavé skluzavky místo schodů :) S českým výkladem by to bylo lepší, ale díky video projekci stejně člověk pochopí, kde se tam ta sůl vzala :o) Škoda jen, že místo toho aby osvítili celou tu největší sloj, nebo jak se tomu říká, blikají tu barevnýma blikátkama a pouští hudbu. Pěkný to je, ale kvůli tomu jsem nepřišel... Nakonec nás vyváží vláčkem zpět na povrch :) Na vyhlídce se scukáváme s ostatníma a pomalu razíme do penzionu. Večeře a pivko :o)

3. den: Zlepšení počasí se nekoná, takže výlet do hor padá a vyrážíme na výlet do Salzburgu. Mozartův dům, spousta kostelů, Dóm, na hrad jsme nešli, jen pod hradby. Parky, ... pěkné... ale hory jsou hory ;-) Večer pivko a žádost o ruku :)

4. den: To už jen lehká prochajda po Gmundenu, zámek Ort a nábřeží Traunsee. Pak už cesta do Plzně kolem Pasova přes Železnou Rudu.

Traunsee
Traunsee
Traunsee
Traunsee
Pohled na Ebensee z balkonu
Pohled na Ebensee z balkonu
Pohled na Ebensee z balkonu
Hallstatt
Hallstatt
Hallstattské jezero
Hallstattské jezero
Hallstattské jezero
Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.