KDE + Beryl

Přidáno 3. března 2007, 0:0

Podařilo se mi rozběhat 3D desktop na KDE pomocí Berylu (0.2.0 rc3). Oficiální stránky Berylu sice uvádí jako poslední verzi 0.2.0 rc2, ale to mě netrápí ;-) Chci se prostě pochlubit obrázkama svý plochy ;-)

Po peripetiích s Gnome, kdy mi Beryl jednou naskočil, podruhý ne a potřetí systém při startu radši vytuhl úplně jsem přešel na KDE.

Instalace Berylu byla sice trochu klikatější, než na Gnome. Konkrétně hlavně s Aquamarine, což přesně nevím co je, ale pochopil jsem, že vykresluje okna. Stará se o témata vzhledu a tak dál. A pravě Aquamarine je určen pro KDE a využívá témata KDE. Prost2 to necht2lo najet :) Už přesně nevím co jsem kde napsal, ale nic jinýho než bylo v návodu jsem nevymýšlel, takže chyba byla nečekaně mezi židlí a klávesnicí ;-)

Abych pravdu řekl, na 3D jsem si zvykl rychle, hlavně na některý vychytávky. I kdyzž některý jsou fakt jenom na parádu. K čemu je třeba dobrý efekt padajících kapek vody na okna, jsem nepochopil.. snad na machrování před uživatelem Windows :) A když to někoho baví programovat... ostatně proč ne :) Gumový okna jsou taky podle mě na parádu.. ale mě se líbí, tak je používám ;) Vypadá to vážně2 efektně ;) Ale jsou lepší vychytávky.. Třeba klasický přepínání oken Alt+Tab udělá náhled danýho okna.. Když je pak oken víc stejné aplikace (u mě nejčastejš konzole ;-) ), tak to dost zpřehlední pohyb mezi okny a tím pádem šetří čas ;) Takových režimů je víc, jednou jsou náhledy oken vyskládaný v řadě, jindy do kruhu.. záleží jak si to člověk nastaví. Náhledy jsou samořejmě stále překreslovány, takze náhled okna s filmem se taky hýbe ;) Nebo funkce Expose, myslim, že jí první použil Mac OS X. Ta udělá zase náhledy všech oken virtuální obrazovky, nebo všech oken (záleží na režimu). Ty pak rozprostře na obrazovce a člověk jenom vybere co potřebuje a jede se dál. Efekt "kostky" je taky jespíš jen na efekt.. ale taky pěknej a rychle jsem si na něj zvykl ;) Zprůhledněnost jakéhokolv okna je taky občas užitečná funkce, když si nejsem jist, jestli pod oknem nemam schovaný ještě něco třeba :) Zoom má zase asi pomoct lidem se zrakovýma potížema. Já sice na blízko vidim ještě dobře.. nicméně tudle funkci už sem taky párkrát využil ;)

Ale abych zase jen nechv8lil jak je to skvělí.. Má to určitě nějaký mouchy :) Mě osobně vadí, že mi KDE cpe do lišty okna ze všech virtuálních ploch místo jen těch z aktualní plochy :-/ Dokonce jsem oprášil angličtinu a jal se na IRC berylu hledat někoho kdo poradí. Měl pomoct aktualizace KDE z 3.5.5 na 3.5.6. V Gentoo to ještě jako stabilní verze nebylo, tak sem zkusil "nestabilní". A.. neomohlo :-/ V Gnome to problém nebyl a začíná mě to docela.. víte co.. Taky se občas vyskytne problém při vykreslování hlavní nabidky. Při přechodu na podnabídku je někdy levý kraj podnabídky zastíněn stínem hlavní nabídky :) Proč jen někdy? Netuším :)

A co vytížení procesoru? Abych řekl pravdu, příliš to nesleduju, protože to procesor příliš nezatěžuje. Samozřejmě záleží na sestavě, ale oproti systémovým nárokům porovnatelných efektů ve Windows se to prostě nedá srovnávat ;) Když už si hodně vymejšlim a kroutim zběsile kostkou, tak jsem někde na 15%. Záleží prostě na okolnostech ;)

související odkazy:


Návod na zprovoznění Berylu na Gentoo
Návod na zprovoznění AIGLX na Gentoo
Oficiální stránka projektu Beryl
Screenshoty a popis co Beryl umí (anglicky)

Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.

토토사이트   email   web
2021-04-27 12:08:30

revised the articles of association of KBO to the government. Recruitment of students from Hwadojin Cultural Center in Dong-gu, Incheon,'Salt comes, salt flowers bloom' Soha 1-dong Community Security Council, 토토사이트

Odpovědět

먹튀폴리스   email   web
2021-04-27 12:08:11

Royagu clubs' right to hold foreign players (exclusive negotiation period) was shortened from five years to two years, and during thOn this day, the KBO board of directors domestic market On this day, the KBO board of dire 먹튀폴리스

Odpovědět