Kbfx menu

Přidáno 6. dubna 2007, 0:0

Na KDE-Look.org jsem se včera snažil najít nějaký pěkný kalendář do SuperKaramby.

Přitom jsem ale narazil na jakési Kbfx menu. To mne zaujalo a tak jsem si řekl, že ho testnu..

Oficiální stránky projektu mne nijak nezaujali, tak jsem se jal instalovat. Gentoo má v portage zamaskovanou nejvyšší verzi 0.4.9.2rc4. Emergnul jsem tedy tu. Jenže problém byl už s tim, jak "to" pustit. Prikaz byl znam jen kbfxconfigapp, což je konfigurační nástroj. Zavětřil jsem tedy na fórum.. Až tam jsem se dověděl, že musím restartnout window manažera 9v mém případě KDE) a do panelu n8sledně přidat aplet KBFX Spinx.

Radost kterou jsem měl když to běželo tak snadno si nedovedete představit :) Na tohle prostě zvyklej nejsem .-) Nicméně jsem se vrhl na zkoušení nedostatků..

První "problém" nastal při pokoušení se projít menu. Nestačí najet myší na položku hlavního menu, aby se zobrazilo podmenu. Musí se kliknout.

Druhý přišel vzápětí. srovnání položek v submenu je přesně v opačném sledu, než klasické KDE menu, takže třeba Firefox, který je první položkou v KDE menu, zde je na poslední pozici.. Ale to by šlo vyřešit přerovnáním položek, uznávám..

Nicméně nejméně příjemné mi bylo skrolování. Skrolování položek nejde po jedné, ale asi tak po 1,5 až 2 položkách. Což mi výrazně znepřehledňuje pohyb v menu. šlo by sice upravit celkově skrolování myši na menší rozestup, ale to bych se zase třeba někde jinde pohyboval nahoru a dolu ukrutně pomalu.. Todle řešení je jak jít s kanónem na zajíce. A taky hlavně nevím, kde tu myš nastavit ;)

Také mi přijde menu vcelku malé, škda, že se nedá určit nějak výška. pět položek v submenu je pro mne málo, při této velikosti.

Ale abych jen nehaněl, protože to umí každej trouba ;), tak mi tento počin přijde pěkný a určitě najde své přívržence. Mě zajisté také. Je to totiž pěkný ;) Je to přece jen ještě verze 0.4.9.2.. takže jim budu určitě držet palce :)

Odkazy:
oficiální stránky Kbfx
témata pro Kbfx na KDE-Look.org
fórum na oficiálních stránkách

Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.

Honza   email   web
2007-04-21 19:49:35

Uz jsem Kasablance prisel vcelku na chut. Neznal jsem ji :) Pro me potreby mi postacovalo gFTP, pripadne Krusader. Beztak mam nainstalovane i Gnome..

Odpovědět

vain   web
2007-04-18 17:30:57

No podle mě je Kasablanca lepší než gFTP a předevšm je to aplikace pro KDE, což se o gFTP moc říci nedá ;)

Odpovědět

Honza   email   web
2007-04-13 10:36:07

Kasablanca? Neznam zkusim :) gFTP mam protoze zvlada frontu. I kdyz se musi teda pripojit podruhy.. jinak me toci, musim uznat..

Odpovědět

vain   web
2007-04-10 22:18:40

Proč používáš v KDE gFTP? Kasablanca nevyhovuje?

Odpovědět