Přeinstalil jsem načisto systém (OpenSuSE 10.3) s očekáváním stabilního systému a hlavně s funkčním Compiz-Fusionem na jeden klik :o)
Ale jak už tot ak bývá v linuxu (nevím, proč mne to vždy překvapí), nic nebylo tak jsem myslel :)
Po nainstalování ovladačů a compize, mi při pokusu o spuštění zůstalo v konzoli smutně svítit hláška:
pat@pat:~> compiz --replace ccp compiz: Trying '/usr/$LIB/libIndirectGL.so.1' compiz (core) - Fatal: No GLXFBConfig for default depth, this isn't going to work. compiz (core) - Error: Failed to manage screen: 0 compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0
Nastalo zuřivé hledání na netu cože to vlastně je za chybu. Kdesi jsem se dočetl, že je to novou verzí ovladačů nVidie a že mam zkusit nižší verzi. Sice jsem nevěděl jak na to, ale zkusil jsem to. Manualně stahnout starší verzi, nainstalovat zdrojáky jádra a spustit instalaci ovladače. To bylo v pořádku, tak hurá na compiz. Stále stejná hláška. Smůla.
Pár dní jsem to vydržel a zkusil štěstí znovu. A co jsem hned nenašel. Tady jsem se dočetl, že je třeba spustit compiz s parametrem --no-libgl-fallback. A ejhle. Compiz šlapal jako vínko :)
Tak jsem se začal zajímat o nějaké widgety na plochu. Superkaramba se mi zdála jako dobré řešení. Nicméně se mi nechtěly widgety zobrazovat na všech plochách kostky Compize. To jsem nakonec našel jako volbu v konfigurátoru Compize. Tam stačí povolit plugin Workarounds a tam za3krtnout volbu Make "on all desktops" windows "sticky".
Mezitím jsem však znovuobjevil Screenlets a byl jsem unešen množstvím widgetů. Na Webpinu jsem si našel balíček pro SuSE a "jedním kliknutím" nainstaloval.
Samozřejmě nešel spustit screenlets-manager napoprvé. Nelíbili se mu pluginy GoogleMaps, Webchat a ještě jeden. Tak jsem je smazal z adresáře /usr/share/screenlets a u6 to jelo. Mělo to v sobě už kvantum widgetů, z kterých jsem si vybral 4 :) Na webových stránkách jsem stáhl další, ale ani jeden se mi nepodařilo nainstalovat tak, aby šli spustit :-/ Škoda.
Takže na zobrazení aktuálního zatížení systému a podobně nadále využívám conky, které se snadno konfiguruje jedním souborem a jsem spokojen :)
Pak mne ještě Compiz vyvedl z míry tím, že po restartu nenajížděl s hláškou ve smyslu, že už běží jiný okenní manažer. Ale cca po hodině šmejdění po netu jsem našel, že stačí povolit ikony na ploše. Tak jsem je povolil a Compiz šlape. To, že jsem je na ploše nechtěl za mne řeší conky. Tím, že se každou vteřinu překresluje překreslí i ikony a ty nejsou vidět, dokud přes ně nepřejede kurzor myši. Asi nějaký bug. Ale mě vyhovuje ;-)
|
|
|
|